Zadbaj o instalację elektryczną w swoim domu

Zadbaj o instalację elektryczną w swoim domu

in Porady |

Sprawna instalacja elektryczna to jedna z najważniejszych rzeczy, które zapewniają bezpieczeństwo w naszym domu. W przypadku jej wady istnieje możliwość wypadku np. porażenia lub wybuchu pożaru. Jak dbać o stan instalacji?

Kiedy to nasz problem?

Gdy mieszkamy w budynku wielorodzinnym problem staje się mniejszy. O naszą instalację musi troszczyć się zarządca, na którego prawo nakłada obowiązek sprawdzenia jej raz na 5 lat. To samo dotyczy właścicieli domów jednorodzinnych.  Nie zapominajmy jednak, że usługi elektryczne do najtańszych nie należą, dlatego warto zwracać uwagę na małe wady i naprawiać je na bieżąco, żeby uniknąć dużego wydatku, gdy przyjdzie nam dokonać gruntownego remontu.

Elektryka nikt nie tyka

Tak w wypadku małych jak i dużych napraw najważniejszą kwestią jest znalezienie odpowiedniego fachowca. Firm oferujących usługi elektryczne jest wiele, różne są także ceny, które oferują. Warto jednak pamiętać, że skuszenie się na najtańszą opcję może nie popłacić – w tym wypadku specjalistyczna wiedza liczy się najbardziej. Nie można oszczędzać na bezpieczeństwie.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Czym kierować się w wyborze okien?

Zakup okien wydaje się prostą inwestycją. W praktyce, by inwestycja okazała się udana, trzeba wziąć pod uwagę wiele kryteriów. Tymczasem...

Zamknij