Rozmowa kwalifikacyjna w banku

Rozmowa kwalifikacyjna w banku

in Rozwój osobisty |

Zanim wybierzemy się na rozmowę w sprawie pracy do instytucji finansowej, warto przygotować odpowiednią strategię, by móc udowodnić, że jesteśmy idealnym kandydatem na dane stanowisko. Bądź na miejscu 10 minut przed czasem, spóźnienie się na rozmowę może przekreślić twoje szanse już na starcie. Pamiętaj o podstawowych zasadach savoir-vivre, wyłącz lub wycisz telefon komórkowy.

Pierwsze wrażenie jakie wywrzemy na osobie rekrutującej jest niezwykle ważne i często bez względu na zawartość naszego CV, to jak odbierze nas headhunter przy przywitaniu zadecyduje o finale rekrutacji. W banku obowiązuje pewien dress code, dlatego należy przyjść na rozmowę w eleganckim ubraniu, które sprawi, ze będziemy prezentować się bardziej profesjonalnie.

Przy wejściu do pokoju warto pewnie uścisnąć dłoń rekruterowi i utrzymywać z nim kontakt wzrokowy podczas całej rozmowy, wtedy damy mu sygnał, że jesteśmy pewni siebie i sprawdzimy się podczas kontaktu z klientami.

 

Szanse na zdobycie wymarzonej posady w banku z pewnością wzrosną, jeżeli wcześniej choć ogólnie przygotujemy odpowiedzi na potencjalne pytania, które rekruter może nam zadać.

 

 

Doświadczenie w branży bankowej

Jednym z kluczowych pytań, jakie z pewnością zada nam rekruter jest pytanie dotyczące przebiegu naszej kariery zawodowej, doświadczenia w sektorze finansowym. Dlatego warto wcześniej postarać się o referencje z poprzednich miejsc pracy, mieć przygotowane nazwiska i numery telefonu byłych przełożonych.

 

Możliwe, że zostaniemy zapytani o powody odejścia z poprzedniej pracy, nigdy nie mówmy źle o byłym pracodawcy, nawet jeżeli odejście z ostatniego miejsca pracy nie przebiegało w zdrowej atmosferze.

Wielu rekruterów pyta kandydatów o znajomość czasopism branżowych-warto zapoznać się z kilkoma najważniejszymi tytułami.

Przed rozmową należy koniecznie dokładnie przestudiować stronę internetową banku i znać szczegółowo jego ofertę. Przydatne będzie również zgłębienie wiedzy na temat rynków kapitałowych.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak pozbyć się brzucha

W dzisiejszych czasach istnieje kult szczupłej, wysportowanej sylwetki. Reklamy bombardują nas zdjęciami pięknych modelek z długimi, smukłymi nogami i płaskim...

Zamknij