Najczęstsze awarie spłuczek podtynkowych

Najczęstsze awarie spłuczek podtynkowych

in Problemy |

Najczęściej awarie spłuczek podtynkowych dotyczą nieprawidłowo działającego układu spłukującego. Takie uszkodzenie jest przyczyną zwiększonego zużycia wody lub nieskuteczne spłukiwanie toalety. Zatrudniając fachowych hydraulików i wybierając materiały wysokiej jakości, poprawimy sprawność podtynowej systemu spłukującego.

 

Niewłaściwy montaż to jedna z najczęstszych przyczyn awarii spłuczek w zabudowie. Dlatego wynajęcie profesjonalnego i doświadczonego w tym zakresie hydraulika oraz zastosowanie wysokiej jakości materiałów to kwestie, na które szczególnie wnikliwie powinniśmy zwrócić uwagę, ponieważ od nich będzie zależeć sprawność i bezawaryjność systemu spłukiwania.

 

Odkształcanie się zbiornika wodnego

 

Jednym z poważniejszych kłopotów ze spłuczką jest odkształcanie się zbiornika na wodę. Defekt ten jest o tyle uciążliwy, iż naprawa spłuczki podtynkowej może zakończyć się koniecznością wymiany całego systemu. Pojemnik na wodę powinien być sztywny, ponieważ uniemożliwi to zmianę jego kształtu, a tym samym opieranie się na innych elementach uruchamiających. Warto też zwrócić uwagę na jego termoizolacyjność. Warstwa ta zabezpiecza spłuczkę przed schłodzeniem jej ścianek i skraplaniem się wody, co mogłoby powodować wilgoć i osadzanie się pleśni w zabudowie.

 

Zużycie uszczelki w zaworze spustowym

 

Najczęściej awaria spłuczki podtynkowej dotyczy zużytej, sparciałej lub zbyt sztywnej uszczelki w zaworze spustowym, która nie spełnia swojej funkcji i nie uszczelnia odpływu. Usterkę tę łatwo można zdiagnozować i usunąć – wymieniając część na nową. W trakcie wykonywania tej czynności, warto od też oczyścić wszystkie wewnętrzne elementy z osadu kamiennego, który również może być przyczyną zacinania się mechanizmów i rozszczelniania odpływu.

 

Awarie mechanizmu uruchamiającego

 

Jedną z częstszych usterek w spłuczce ze stelażem podtynkowym są luzy w mechanizmie popychaczowym. Są one skutkiem częstego użytkowania, niestarannego złożenia elementu przez producenta lub niewłaściwego ustawienia podczas montażu. Uszkodzone sterowanie jest wadą, którą trudno wyeliminować i powinni podejmować się tego tylko doświadczeni fachowcy. Najmniej wadliwymi rozwiązaniami są takie mechanizmy, które nie muszą być w żaden sposób regulowane, np. rozwiązania pneumatyczne i linkowe.

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Brak apetytu u dziecka – kiedy może być objawem anemii?

Objawy anemii u niemowląt to przede wszystkim brak apetytu i związane z nim słabsze przybieranie na wadze. Za niedokrwistość u...

Zamknij