Kuchnia – minimalna, czy przytulna?

Kuchnia – minimalna, czy przytulna?

in Porady |

Kuchnia jest jednym z istotniejszych pomieszczeń na mapie naszego domu. Służy bowiem nie tylko przygotowywaniu smacznych potraw ale również – pozwala na efektywne spędzanie czasu z całą rodziną. Kwestia jej aranżacji jest zazwyczaj bardzo trudna i wymaga gruntownego przemyślenia.

Elegancki minimalizm w kuchni

Kuchnia jest pomieszczeniem, które powinno być nie tylko zaaranżowane z głową ale również – jak najbardziej minimalistyczne. W jej wystroju warto pokusić się przede wszystkim o niezbędne elementy. Bezsensowne zagracanie naszej kuchni poprzez elementy, które są w niej zbędne sprawi, że pomieszczenie te nie będzie przypominać przestronnego miejsca do spędzania przyjemnego czasu z rodziną, a graciarnie i pewnego rodzaju składzik na wszelakie graty.

Kuchnia minimalistyczna sprawdzi się szczególnie w przypadkach mieszkań nowoczesnych, zamieszkujących przez singli, lub małe rodziny. Warto dodać również, że mówiąc o kwestii minimalizmu warto postawić nie tylko na jak najmniejsze ilości mebli i sprzętów AGD ale również – minimalizm pod względem detali i niewielkich gadżetów, nadających całemu pomieszczeniu pazura.

Przytulne ciepło w kuchni

Chyba nie ma wśród nas osoby, która nie marzyłaby o pięknej, przytulnej kuchni. Nie zawsze jednak marzenie to udaje nam się spełnić. Aby stworzyć przytulną kuchnię powinniśmy pamiętać przede wszystkim o obecności na pozór niewielkich i nieznaczących detali, które nadadzą wnętrzu smaku. Przytulność bowiem to nie tylko kwestia doboru odpowiednich mebli, czy kolorów ścian ale również – na pozór niewielkich i nieistotnych elementów ozdobnych.

Kuchnia przytulna to ta bogata w gadżety i elementy o ciekawych, intensywnych kolorach. W doborze dodatków nie powinniśmy czuć ograniczeń – warto postawić bowiem na kolory wyraziste, a jednocześnie przyjemne dla oka. Detalem, który pomoże zadbać o przytulne ciepło w naszej kuchni będzie kreatywne i samodzielne przyozdobienie naszych krzesełek przy pomocy kolorowych poduszek czy ciekawych, kolorowych narzutek. Niby takie na pozór niewielkie detale, a jak się przekonamy – potrafią znacznie odmienić nasze wnętrze!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Najczęstsze awarie spłuczek podtynkowych

Najczęściej awarie spłuczek podtynkowych dotyczą nieprawidłowo działającego układu spłukującego. Takie uszkodzenie jest przyczyną zwiększonego zużycia wody lub nieskuteczne spłukiwanie toalety....

Zamknij