Jak wybrać dobrą ekipę budowlaną?

Jak wybrać dobrą ekipę budowlaną?

in Problemy |

W każdym mieście konkuruje ze sobą wiele ekip budowlanych oferujących usługi w zróżnicowanej cenie i standardzie. Są to zarówno fachowcy działający samodzielnie, jak i duże firmy. Podpowiadamy, jak wybrać opcję najlepiej dopasowaną do indywidualnych potrzeb.

 

Wybierając ekipę budowlaną, warto przyjrzeć się kilku ważnym kwestiom. Jest to między innymi cena, zakres prac, uprawnienia pracowników, miejsce, w którym ogłaszają się specjaliści oraz opinia osób, które już skorzystały z ich usług. Wszystkie te informacje należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o wyborze danej firmy.

Gdzie szukać ekipy budowlanej?

Niektórzy uważają, że najlepszą metodą znalezienia fachowców jest rekomendacja przyjaciół lub rodziny. Jeśli osoby, które znamy, w niedalekiej przeszłości zlecały wykonanie prac budowlanych i mają doświadczenie współpracy ze świetnymi specjalistami, najlepiej skorzystać z ich rekomendacji. Współpraca z firmą z polecenia to prawdopodobnie najlepsze rozwiązanie, jakie można wybrać. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, można poszukać firmy za pośrednictwem internetu. Z pomocą przychodzą między innymi serwisy z ogłoszeniami lokalnymi oraz portale przeznaczone specjalnie do poszukiwania ekip budowlanych (na przykład Building Companion). Można na nich znaleźć setki fachowców działających samodzielnie lub w dużych ekipach. Istnieje możliwość wyszukiwania po lokalizacji, a także obejrzenia zdjęć przykładowych realizacji i sprawdzenia opinii osób korzystających z usług danej firmy. Tego typu informacje pomogą podjąć decyzję, kogo zatrudnić do budowy domu lub prac remontowych.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ekipę budowlaną?

Podstawą współpracy z firmą powinna być umowa regulująca zakres prac i warunki finansowe. Odpowiadając na wybrane ogłoszenie, można zadać kilka pytań związanych z pracami, które chcemy zlecić. Dobry specjalista zaproponuje korzystne rozwiązania oraz doradzi w kwestii materiałów i innych szczegółów budowy, na których my wcale nie musimy się znać. Pożądaną cechą ekipy budowlanej jest także jej wszechstronność – powinni znaleźć się w niej specjaliści z wielu dziedzin, posiadający niezbędne uprawnienia i certyfikaty. Jeśli w firmie zatrudnieni są fachowcy odpowiedzialni za murowanie ścian, prace elektryczne, hydrauliczne i wykończeniówkę, będą w stanie zająć się całością zlecenia. Samodzielnie zorganizują i zsynchronizują swoją pracę, a my zaoszczędzimy czas i pieniądze.

Dlaczego warto przeglądać zdjęcia i komentarze klientów?

Korzystając z serwisów, w których ogłaszają się ekipy budowlane, koniecznie trzeba zajrzeć w sekcję komentarzy. W opiniach klientów można znaleźć rekomendacje wraz z opisem zalet danej ekipy lub wręcz przeciwnie – przestrogi przed nieuczciwym zleceniobiorcą. Jeśli w internecie nie da się znaleźć opinii, można poprosić o wysłanie referencji. Warto także przejrzeć zdjęcia zrealizowanych przez firmę budów i remontów. Ich uważna analiza pozwoli ocenić jakość wykonywanej pracy, dbałość o detale i porządek wokół miejsca wykonywania robót budowlanych. Wymierne efekty widoczne na zdjęciach to najlepsze świadectwo jakości pracy ekipy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Izolacyjność akustyczna – co należy o niej wiedzieć?

Poprawna izolacja akustyczna jest niezbędna, by w danym pomieszczeniu można było odpoczywać i pracować w komfortowych warunkach. Dotyczy to przestrzeni...

Zamknij