Jak pozbyć się brzucha

Jak pozbyć się brzucha

in Rozwój osobisty |

W dzisiejszych czasach istnieje kult szczupłej, wysportowanej sylwetki. Reklamy bombardują nas zdjęciami pięknych modelek z długimi, smukłymi nogami i płaskim brzuszkiem. Dla wielu zwykłych kobiet właśnie strefa brzucha jest najbardziej problematyczną częścią ciała. Czasami panie o szczupłej sylwetce mają wystające brzuchy, co zniekształca figurę i z pewnością nie dodaje im atrakcyjności.

Nie zawsze przyczyną wypukłego brzucha jest nadwaga, czasami są to problemy trawienne. Zaparcia są wynikiem nieprawidłowej pracy jelit i zalegania treści pokarmowej. Warto więc wzbogacić swoją dietę w produkty zbożowe, zawierające dużo błonnika, jak na przykład otręby. Szklanka przegotowanej wody z łyżeczką siemienia lnianego również powinna usprawnić pracę jelit.

Jeżeli twoim problemem jest zbędna tkanka tłuszczowa w okolicy brzucha, postaw na odpowiednie ćwiczenia fizyczne.

Warto wybrać się do trenera personalnego, który pomoże ułożyć ci optymalny plan treningowy nastawiony na rzeźbienie mięśni brzucha. Jeżeli nie stać cię na wizytę u profesjonalisty, możesz ćwiczyć w domu-wykonując tzw. aeroby, najlepiej 3-4 razy w tygodniu nie krócej niż 45 minut.

Jogging, pływanie, lub ćwiczenia na orbitreku przyspieszą metabolizm i wysmuklą całą sylwetkę, w tym brzuch. Warto też kilka razy w tygodniu wykonywać ćwiczenia siłowe jak nożyce czy serie różnych typów brzuszków-unoszenia tułowia. Pamiętaj, że w treningu niezwykle ważna jest systematyczność i dokładne wykonywanie każdego ćwiczenia.

 

Przy zwiększonym wysiłku nie zapominaj o regularnym wypijaniu minimum 1,5 l wody dziennie. Intensywne ćwiczenia przyniosą szybsze efekty, jeżeli wspomożesz je zbilansowaną dietą.

Staraj się jadać 4-5 małych posiłków o tych samych porach dnia. Kolację spożywaj nie później niż 3 godziny przed snem. Wyeliminuj z jadłospisu słodycze i zastąp je suszonymi owocami. Jedz do kilograma warzyw dziennie. Niskokaloryczna dieta bogata w białko oraz regularny wysiłek fizyczny to prosta droga do idealnego brzucha.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wypalenie zawodowe – objawy

Wypalenie zawodowe określane jest jako całkowity stan wyczerpania zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Proces ten zazwyczaj zaczyna się bardzo powoli...

Zamknij