Ile kosztuje pójście na wesele? Pożyczka na wesele dla gościa

Ile kosztuje pójście na wesele? Pożyczka na wesele dla gościa

in Porady |

Idąc na wesele jako gość, należy przygotować się na wydatek od około 300 do nawet ponad 1000 złotych. Oprócz prezentu na tę sumę składają się strój i koszty transportu. Potrzebną sumę można pożyczyć na raty w firmie pożyczkowej.

Ile na prezent? Pieniądze i prezenty rzeczowe dla młodej pary

Młodzi coraz częściej robią listę prezentów. Jest ona bardzo pomocna dla gości, którzy szukają pomysłu na podarunek, a dodatkowo pozwala uniknąć sytuacji, w której para młoda dostanie 10 kompletów pościeli i 3 serwisy obiadowe. Ceny prezentów rzeczowych powinny być na takiej liście zróżnicowane. Jeśli jednak listy nie ma, a planuje się kupić młodym prezent rzeczowy, warto na niego wydać tyle, ile dawałoby się w kopercie.

Sprawdzonym prezentem dla pary młodej są pieniądze. To, ile dać na prezent ślubny młodej parze, zależy od stopnia pokrewieństwa i zażyłości z młodymi. Najwięcej powinni sprezentować najbliżsi, czyli rodzice, dziadkowie i chrzestni. W takim wypadku prezent powinien wynosić co najmniej 1000 złotych. Dalsi krewni i przyjaciele powinni włożyć do koperty od około 300 do 500 złotych, a pozostali goście od 50 do 250 złotych. Wesele to duży wydatek i chyba nikt, kto je urządza, nie liczy na to, że koszty imprezy się zwrócą. Mimo to w dobrym tonie jest dać młodym prezent, który pokryje koszty „za talerzyk”.

Wydatki na prezent i inne niezbędne, jakie trzeba ponieść, idąc na wesele, można pokryć pieniędzmi z pożyczki przez Internet. Najlepsi pożyczkodawcy, jak Moneyman.pl, oferują pożyczki ratalne, które łatwo spłacić w ciągu kilku miesięcy bez nadwyrężania domowego budżetu. Warto skorzystać z promocji pożyczkodawców, np. możliwości wzięcia pierwszej szybkiej pożyczki online za darmo.

Strój, dodatki i dojazd na wesele – ile trzeba na nie wydać?

Oprócz prezentu ponosi się także inne koszty wesela jako gość. Trzeba się elegancko ubrać i dojechać na miejsce ślubu i imprezy. Elegancki męski garnitur, koszula, krawat i dodatki to wydatek od 600 złotych w górę, damski strój na ślub i wesele dla osoby w charakterze gościa kosztuje od około 300 złotych wzwyż. Do ceny damskiego outfitu należy doliczyć także koszty wizyty u fryzjera i makijażu, a także obuwia i dodatków pasujących do kreacji.

Dodatkowe środki goście weselni powinni zabezpieczyć także na podróż. Oprócz wydatków na paliwo warto wziąć pod uwagę opłaty za przejazd, jeśli zamierza się podróżować autostradą. Warto też sprawdzić stan techniczny auta przed wyruszeniem w długą trasę, by uniknąć stresu i dodatkowych wydatków na lawetę czy pomoc drogową.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Polityka partii rządzącej a niezawisłość Sądu Najwyższego – czy jest zagrożona?

Po podpisaniu przez Prezydenta ustawy o sądach powszechnych w wielu miejscach w kraju wybuchły protesty. Przeciwnicy zmian wyrazili w ten...

Zamknij