5 powodów, dla których warto mieszkać i pracować w Bydgoszczy

5 powodów, dla których warto mieszkać i pracować w Bydgoszczy

in Problemy |

Bydgoszcz jest kolejnym polskim miastem, które cierpi z powodu braku pracowników. Stopa bezrobocia wynosi tu obecnie 4%, oznacza to, że każda osoba poszukująca zatrudnienia, znajdzie je bez większych problemów. Sytuacja ta wynika z tego, że w ostatnich latach doszło do realizacji wielu inwestycji związanych z rozwojem już prosperujących i powstawaniem nowych firm.

 

Praca

 

Praca Bydgoszcz – dla kogo? Na bydgoskim rynku pracy poszukiwani są przede wszystkim specjaliści w takich zawodach, jak: budowlaniec, murarz, spawacz, operator maszyn sterowanych numerycznie, tynkarz, kierowca samochodów ciężarowych, przedstawiciel handlowy, informatyk, programista, sprzedawca i operator sprzętu ciężkiego.

 

Ponadto właściciele dużych firm w Bydgoszczy chętnie zatrudniają osoby młode oraz absolwentów, bez doświadczenia zawodowego. Bydgoski rynek pracy określany jest jako „rynek pracownika”. Duże zapotrzebowanie na kandydatów na różne stanowiska powoduje, że to pracownik może dyktować warunki zatrudnienia.

 

Przyroda

 

Myślęcinek to największy w kraju park miejski znajdujący się w północnej części Bydgoszczy. Zajmujący powierzchnię 830 hektarów, pełny zieleni, małych jeziorek i stawów park to idealne miejsce do wypoczynku i sportu. Oprócz skateparku, ścianki wspinaczkowej, pola golfowego i wakeparku znajdują się tu również: Ogród Botaniczny i ZOO.

 

Kultura i sztuka

 

Bydgoszcz jest jednym z większych ośrodków kulturalnych w Północnej części kraju. Co roku odbywa się tu około 100 festiwali i eventów związanych z szeroko rozumianą kulturą i sztuką. Przede są to wydarzenia muzyczne, ale nie brakuje również atrakcji dla wielbicieli kina lub opery. Wśród nich warto wymienić chociażby: Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage, Musica Antiqua Europae Orientalis, Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Ignacego Jana Paderewskiego oraz Bydgoski Festiwal Operowy.

 

Polska Wenecja i Amsterdam w jednym

 

Wystające z wody XIX-wieczne kamienice przy brzegu rzeki Młynówki przypominają włoską Wenecję. Z kolei forma architektoniczna rozlokowanych w ten sposób budynków kojarzy się z Amsterdamem. Bydgoszcz można podziwiać też od strony wodnej, dzięki Bydgoskiemu Tramwajowi Wodnemu, zabytkowemu statkowi „Wschodnia” oraz jednostkami na napęd solarny z linii „Słoneczna”.

Nietypowe miejsce

 

Muzeum Mydła i Historii Brudu to jedyna tego rodzaju placówka w Polsce. W muzeum można samodzielnie wykonać mydło, obejrzeć wszystkie eksponaty związane z ewolucją środków niezbędnych do utrzymania higieny oraz przyswoić sporą dawkę ciekawych informacji.

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Mechanizm z Antykithiry – co mówi nam o starożytności?

Nie od dziś wiadomo, że historia naszej cywilizacji pełna jest białych plam i zagadek. Im czasy odleglejsze, a tym samym...

Zamknij